Blog

En Doğru Ortopedik Yastık Seçimi Nasıl Yapılır?

En Doğru Ortopedik Yastık Seçimi Nasıl Yapılır?

Mükemmel bir uyku çekmiş olarak güne başlamayı kim istemez ki? Hatta güne başlarken ki duygu durumumuz günümüzün büyük bir bölümünü etkileyebilir.

Zaten uykusuz ve ağrılarla geçen bir uykunun sabahında nasıl verimli bir gün geçirebiliriz? İşte tam bu sorun, önemli bir ihtiyacı ortaya çıkardı; ortopedik yastıklar!

Özellikle boyun ve sırt ağrısı yaşayan kişilerin tercihi ortopedik yastıklardan yana oluyor. Hatta bize göre ortopedik yastık herkes için mükemmel uykunun anahtarıdır. Peki her ortopedik yastık kaliteli uyku için yeterli konforu sağlar mı? En iyi ortopedik yastığı nasıl seçebiliriz?

Bu yazıda kullanışlı bir ortopedik yastık edinmek için ihtiyacınız olan ipuçlarını listeledik. Ortopedik yastık almadan önce bilmeniz gereken her şeyi rehberimizde bulabilirsiniz.

1.Uyku pozisyonunuza göre yastık seçin.

Herkes uyurken farklı bir uyku pozisyonu tercih eder. Bu ufak ayrıtının uykumuza etkisi büyüktür. Bu yüzden yastığınızı seçerken geceleri uyuduğunuz pozisyona göre seçmelisiniz. FOM, her pozisyona özel destek türü ve seviyesi sunduğundan bir numaralı ortopedik yastık markasıdır.

2. Fiziksel rahatsızlıkları göz önünde bulundurun.

Ortopedik yastıklar herkes için gerekli olsa da boyun ve sırt ağrısı çekenlerin daha çok ihtiyacı vardır. Bunun sebebi, ortopedik yastığın ağrılarınız için özel destek sunmasıdır.

Ağrılarınızın şiddeti ve yerine göre bir ortopedik yastık seçerek uykunuza konforu getirin. FOM, ağrılarınıza uygun birbirinden kaliteli ortopedik yastıklar sunar.

3. Yastığın malzemesine bakın.

Ortopedik yastıklar birçok farklı malzemeden yapıldığından bu malzemeleri tanımak önemlidir. Ayrıca antibakteriyel olması da başka önemli bir unsurdur. FOM ortopedik yastıkları; akıllı Visco sünger, antibakteriyel pamuklu kumaş ve yıkanabilir dış kılıfı sayesinde hem temizliği hem rahatlığı garanti ediyor.

4. Rahatlığına dikkat edin.

Ortopedik yastıklar hakkındaki en büyük önyargı rahat olmadığıdır. Aslında tamamen rahat etmeniz için tasarlandığından bu komik bir düşüncedir. Yine de bazı markalar ortopedik yastıklarında yeterli konforu veremez. FOM marka birbirinden kaliteli ve rahat yastıklar sunduğundan bunu düşünmenize gerek kalmaz.

5. Kolay temizleyebileceğiniz bir yastık seçin.

Yastığınızın temizliği belki de en önemli faktördür. Hatta temiz olmayan bir yastık horlama sorununa bile sebep olabilir. Bu yüzden yastığınızın kolayca temizlenebilmesine ve antibakteriyel malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

FOM, ortopedik yastıklarını antibakteriyel pamuklu kumaştan üretir ve kolayca çıkarılabilir dış kılıf sunar. Böylece istediğiniz zaman yıkayabilirsiniz.

6. Diğer yastık türlerine de şans verin.

Ortopedik yastıkların kaliteli bir uyku için gerekli olduğunu zaten söyledik. Peki sırt, diz, kollar veya ayaklarınız için ortopedik yastık denediniz mi? Boyun yastığı uykunuza yardımcı olacak önemli parçalardan biri olsa da diğer uzuvlarınız için yastık almak iyi bir fikirdir. Böylece ağrıyan kısmı ortopedik yastıklarla destekleyebilirsiniz. FOM, her bölgeye uygun konforlu ortopedik yastıklar sunar.